HAKKIMIZDA

MOROĞLU FİLM

Türk sinema sektöründe uzun yıllara dayanan film yapımcılığı tecrübesini, gelişen ve değişen dünya şartlarına uyum sağlayarak kendini yenilemeyi başarmıştır.
Sektörün deneyim kazanmış isimleri ile birlikte, Türk sinemasına geçmişte olduğu gibi bugün de yeni yapımlar kazandırmak üzere yoluna devam etmektedir.
Kurumsal ve kişisel medya planlama, reklam&tanıtım filmleri, organizasyon ve uygulama alanlarında da çalışan MOROĞLU FİLM üç yıldır sosyal sorumluluk projesi ile de Türkiye’de bir ilki başarmıştır.
“SİNEMA ENGEL TANIMIYOR” sosyal sorumluluk projesi ile ülkemizde yaşayan görme ve işitme engelliler ve aileleri için sinemada engelsiz film izlemelerini sağlayacak çalışmalar yapmaktadır.
Bu proje ile engellerinden dolayı bu güne kadar sinemaya gidemeyen, gitse de hak ettiği gibi film izleyemeyen görme engelliler için filmlere sesli anlatım, işitme engelliler için de Türkçe işaret dili ve altyazı (tüm seslerin yazılması. Kuş sesleri, telefon çalıyor gibi) uygulaması yapmaktadır.
Böylece görme ve işitme engellilerimiz ; sinema sanatı ile buluşuyor, sosyal yaşamdaki yerlerini alarak yaşamlarında renkli ve neşeli anlar yaşamaları sağlanıyor.
“SİNEMA ENGEL TANIMIYOR” Projesi ile çıkmış olduğu yolda, Türkiye ve K.K.T.C’de yaşayan görme ve işitme engellilerimize ulaşmak ve sinema sanatı ile onları buluşturmak için tüm çalışmalarına devam etmektedir.
Kurucumuz ALİ MOROĞLU’nun açmış olduğu yolda, başarı çıtasını daha yükseklere taşımaya devam eden MOROĞLU FİLM, kendi alanında uzman kadrosu ile adından söz ettirecek projelere imza atmaya devam edecektir.